حسابداری و حسابرسی

حسابداري،حسابرسي،مقالات،تلفيق، استاندارد،مباحث جاري،

حداقل حقوق 92

در جلسه امروز دوشنبه شورای عالی کار، نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت حداقل دستمزد سال آینده کارگران و مشمولان قانون کار با ۲۵ درصد افزایش نسبت به سال ۹۱ معادل ۴۸۷ هزار و ۱۲۵ تومان شد.

 
به گزارش مهر، با برگزاری نشست امروز دوشنبه شورای عالی کار که با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، حداقل دستمزد سال آینده ۱۱.۵ میلیون کارگر و مشمول قانون کار ۴۸۷ هزار و ۱۲۵ تومان شد که نسبت به دستمزد سال ۹۱ معادل ۹۷ هزار و ۴۲۵ تومان افزایش یافته است.

 
برای تعیین و تصویب حداقل دستمزد سال آینده، در هفته های اخیر نشستها و مذاکرات فراوانی بین گروه های کارگری، کارفرمایی و دولت برگزار شد اما در نهایت ۳ گروه بر سر رقم ۴۸۷ هزار و ۱۲۵ تومان هزارتومانی مزد که از ابتدای سال ۹۲ باید از سوی بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی مشمول قانون کار اجرا شود، به توافق رسیدند.

 
پایه سنوات نیز از 250 به 300 افزایش یافته و روزانه 1948 تومان به اضافه 10 درصد برای کارگران روزمزد تعیین شده است. رایزنی برای ارائه بن کارگری در جریان است.

 
آخرین جلسه ای که پیش از این توسط شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد سالیانه برگزار شده است، در پایان اسفندماه سال ۹۰ بود که در آن زمان حداقل دستمزد سال جاری به میزان ۳۸۹ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شد.

****************

تکمیلی :

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با تأیید افزایش 25 درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال 92 اظهار داشت: رقم بن کارگری برای سال آینده افزایشی نداشته است.

به گفته وی، از جمله مزایای حقوق کارگران در سال جاری حق اولاد 38 هزار و 970 تومانی بوده که این رقم برای سال آینده به 62 هزار تومان افزایش یافته است .

 ******************

پرونده دستمزد سال 92 در حالی عصر روز گذشته بسته شد که موضوعاتی نظیر تورم 30 درصدی، کاهش قدرت خرید و رکود تولید باعث چالشی شدن آن شده بود که با میانجی‌گری دولت، افزایش 25 درصدی مصوب شد.
به گزارش فارس عصر روز گذشته نمایندگان شرکای اجتماعی کار با حضور سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شورای عالی کار پس از 8 ساعت رایزنی و چانه زنی حداقل دستمزد سال آینده کارگران را تعیین و تصویب کردند.
 
از آنجایی که در جلسات گذشته این شورا اعضا برای رسیدن به مطالبات و خواسته‌های خود بر مواضعشان سرسختانه پافشاری می‌کردند شرایط چانه زنی و نیز تفاهم را برای رسیدن به نقطه نظر مشترک با مشکل مواجه کرده بود تا جایی که دولت با ورود به این بحث توانست به خوبی نقش میانجی و حلقه وصل نمایندگان کارگر و کارفرما بازی کند تا با در نظر گرفتن افزایش 25 درصدی مزد و تعیین دستمزدی بالغ بر 487 هزار و 125 تومان، شرایط را برای رونق تولید و ایجاد اشتغال و نیز پوشش بخشی از معیشت خانوار کارگری در راستای حمای از چرخه اقتصاد و تولید ملی فراهم کند.
 
به گزارش فارس، پرونده سال 92 کارگران در شرایطی بسته شد که در سال جاری جامعه، نوسانات شدید قیمتی را در تولید، اقتصادی و بازار را تجربه کرد که به طور مستقیم با معیشت خانوار بیش از 11 میلیون کارگر تامین اجتماعی سرکار داشت.
 

جدول تغییرات مزدی سال 91 -92

سطوح مزدی سال 91 سال 92
حداقل دستمزد 389700تومان 487125تومان
بن کارگری 35 هزار تومان 35هزارتومان
حق مسکن 10هزار تومان 10هزارتومان
حق اولاد 38970تومان 62000تومان
پایه سنوات 250تومان 300تومان
مزد روزانه 1293 +7درصد 1948 +10 درصد
بر این اساس به غیر از بن کارگری و حق مسکن تغییرات در دیگر سطوح مزدی طبق جدول بالا افزایش داشته است.
 
امید است سال آینده با کنترل و نظارت دقیق دولت بر بازار و نیز فراهم کردن شرایط رونق تولید و تسهیل فضای کسب کار گامی در جهت افزایش قدرت خرید و معیشت جامعه هموار شود.

 


برچسب‌ها: حقوق 92, افزایش حقوق 92, میزان دستمزد92
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم فروردین ۱۳۹۲ساعت 8:13  توسط e.nazari  | 

کارشناسی ارشد 92

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در باره شرايط وضوابط ، تاريخ و نحوه ثبت نام در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1392 و هيجدهمين المپياد علمي دانشجويي كشور


برچسب‌ها: کارشناسی ارشد92, ثبت نام ازمون ارشد
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم آبان ۱۳۹۱ساعت 10:8  توسط e.nazari  | 

مقاله بحران مالی جهانی در ایران

آثار بحران هاي مالي جهاني در ايران

در سال 2011

 

 

 

ايران يكي از كشورهاي نفت خيز است كه در سال جاري به كمك درآمد نفتي توانست منابع مالي لازم براي اجراي بسياري از پروژه ها و سرمايه گذاري هايش را فراهم كند.

طرح حذف يارانه ها در كشور ايران يكي ازطرح هايي بود كه در سال 2008 ميلادي عنوان شد و اجراي آن از نظر شمار زيادي از طرفداران سياست هاياصلاحاتي اقتصادي مطلوب بود.

حذف يارانه ها به خصوص در بخش سوخت مي تواند زمينه ساز اصلاح اقتصادايران باشد و به رغم فشارهايي كه در سا لهاي اول آن به اقتصاد وارد مي كند به تدريج از اين مشكلات كم مي شود. طرح حذف يارانه ها كه در سال 2008 ميلادي توسط ايران اعلام شد نه تنها در داخل بلكه در بسياري از مراكز علمي جهان مورد بحث قرار گرفت.

جهانيان بر اين باورند كه حذف يارانه سوخت در ايران مي تواند نقش بسزايي در تعديل بازار نفت داشته باشد. البته ديگر كشورهاي جهان به خصوص كشورهاي در حال توسعه ديگر نيز بايد اين طرح را اجرا كنند.

 گفته مي شود حذف يارانه نفتي نبايد فشاري به زندگي اقشار آسيب پذير وارد كند و بايد در ازاي حذف يارانه نفتي يارانه هايي به بخش بهداشت و درمان و آموزش داده شود.

دولت در راستاي اجراي اين طرح حمايت هايي از قشر اسيب پذير جامعه داشته است به طوري كه  با حذف يارانه ها سعي بر اين داشته كه از اصراف هايي كه در تمام بخش هاي كشور صورت ميگرفت را جلو گيري كند، اين طرح موفقيت آميز تحول بزرگي در بخش اقتصاد اين كشور صورت داد.

اگرچه اين طرح ملي با موفقيت در حال اجرا مي باشد ، اما همواره مخالفت هاي عمده اي نيز داشته است ، این در حالی است كه بر روند اجراي اين طرح مشكلاتي ايجاد نگرديده، عده اي از كارشناسان این تحول را جراحی اقتصاد ایران می دانند و امیدوار هستند که این طرح ملی ساختار اقتصادی کشور را اصلاح نماید.

ا.نظری

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۰ساعت 12:10  توسط e.nazari  | 

ارتقاء گزارشات حسابرسی-2011 -لاتین

ارتقا گزارشات حسابرسی۲۰۱۱

لاتین

(دانلود فایل)

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم تیر ۱۳۹۰ساعت 11:10  توسط e.nazari  | 

استاندارد جدید 2011

پیش نویس استاندارد

آموزش حسابدار حرفه ای - ۲۰۱۱

(دانلود فایل)

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم تیر ۱۳۹۰ساعت 11:8  توسط e.nazari  | 

مالیات بر درآمد سال 90

مالیات بر درآمد سال 90

(دانلود فایل)

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم تیر ۱۳۹۰ساعت 11:2  توسط e.nazari  | 

ادغام استاندارد هاي بين المللي گزارشگري مالي با سيستم گزارشگري مالي امريكا

پيشنهاد ادغام استانداردهای بين‌المللی گزارشگری مالی با سيستم گزارشگری مالی امريكا

مقاله لاتين

جديد ترين اخبار

براي دانلود بر روي ادامه مطلب كليك كنيد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ساعت 10:21  توسط e.nazari  |